Sepetim

Ticari Yazılım Entegrasyonları

E-Ticaret Siteleri için müşteriye satış yapılması en büyük hedef olmakla beraber, satış sonrası hizmetler ise, müşteri devamlılığında esastır. Bilgisayar ortamında faturanın kesilmesi, ticari programda cari bilgilerinin doğru bir formatta aktarılmış olması, stokların kayıtları sırasında hata meydana gelmemesi, satışların artması ile beraber ciddi sorun teşkil etmeye başlamaktadır.

Bir çok e-ticaret firması, günlük satışlarının, faturalama işlemlerini yetiştiremedikleri için ürünlerini müşterilerine geç sevk etmektedir. Ürünlerle ilgili iade veya değiştirme talepleri olduğunda, muhasebe programı stok kodları ile e-ticaret sitesi uyumsuzluğundan kaynaklı ciddi sorunlar yaşanmaktadır. T-Soft Muhasebe Programı Entegrasyon imkanları ile, rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Sistem Nasıl Çalışır:
Bilgisayarınıza kurulu bulunan entegrasyon programı, belirli periyotlarla, Eticaret sitenize bağlanır, satışları kontrol eder, eğer bir satış gerçekleşmişse, müşteri kaydını, ürün kayıtlarını ve sipariş kayıtlarını otomatik olarak muhasebe programınıza entegre eder. Size sadece muhasebe programını açıp, siparişi inceleyip, faturalandır butonuna basarak yazıcıdan faturayı bastırmak kalır. Muhasebe Programı Entegrasyonunun İstatistiksel Avantajları: Kayıtlar birebir Muhasebe programına aktarıldığı için, bilgisayarınıza kurulu olan Muhasebe programından, çok kapsamlı raporlar alabilir. Analizler yapabilirsiniz, ve bu işlemler için İnternetin hızına bağlı kalmazsınız.

Stok Kart Aktarımı:
E-Ticaret sitenizde bir satış gerçekleştiğinde, sistem daha önce bu stok'un muhasebe programına kayıt edilip edilmediğini kontrol eder, edilmişse sadece bu ürünü seçer, edilmemiş ise, bu ürünü önce kayıt eder, sonra siparişe aktarır. Dolayısı ile e-ticaret sitenizde binlerce ürün sergilenirken muhasebe programınıza sadece satışını yaptığınız ürünlerin aktarımı sağlanmış olur. Boş yere muhasebe programınızda veriler şişmez, ve hız kaybı yaşamazsınız.

Cari Kart Aktarımı:
E-Ticaret sitenizde bir satış gerçekleştiğinde, sistem daha önce bu müşterinin muhasebe programına kayıt edilip edilmediğini kontrol eder, edilmişse sadece bu müşteriyi siparişte seçer, edilmemiş ise, bu müşteriyi önce kayıt eder, sonra siparişe aktarır. Dolayısı ile e-ticaret sitenizde binlerce üye kaydı bulunurken muhasebe programınıza sadece sizden alışveriş yapan müşterilerin aktarımı sağlanmış olur. Boş yere muhasebe programınızda veriler şişmez, ve hız kaybı yaşamazsınız.

Sipariş Oluşturma:
E-Ticaret sitenizde bir sipariş gerçekleştiğinde, sistem otomatik olarak muhasebe programınızın sipariş bölümüne ilgili kaydı aktarır. Müşterinin ödemesini yapmasını müteakiben, sipariş faturalandır bölümünden, siparişi faturalandırır ve yazıcıya bastırırsınız.

E-Ticaret Sitesinde Ürün Oluşturma:
Ticari yazılımda yer alan stok kaydı, bağlı olduğu kategori tanımı ile birlikte, e-ticaret sitesine aktarılır, ticari yazılım destekliyorsa, ürün resmi, özellikleri vb. tüm bilgilerin aktarılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede ticari yazılımda yer alan ürünü tekrar e-ticaret sitesinde oluşturma sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

E-Ticaret Sitesinde Bulunan Ürünleri Güncelleme: Ticari yazılımda bulunan stoklara ait miktar bilgisi, Alış ve Satış faturalarının kayıtlarının girilmesi ile birlikte sürekli bir değişkenlik gösterir. Güncelleme özelliği, güncel stok bilgisinin kısa süreli aralıklar ile e-ticaret sistemine aktarılarak, e-ticaret sitesinin güncel kalmasını sağlamaktadır.

Ticari Yazılım Entegrasyonlarımız;

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.